Przejdź do treści
PCPR Sucha Beskidzka

Wakacje z Muszkieterami - kolonia dla dzieci z rodzin zastępczych

 

Niemal 1000 dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski wyjedzie tego lata na swoje pierwsze zorganizowane wakacje. Będzie to możliwe dzięki przedsiębiorcom z Intermarché i Bricomarché tworzącym Fundację Muszkieterów. Muszkieterowie zorganizowali cztery 10-dniowe turnusy: dwa nad morzem i dwa w górach. Akcja „Wakacje z Muszkieterami” to kolejna inicjatywa skierowana dla najmłodszych, ambitnych dzieci, pochodzących z rodzin niezamożnych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Akcję wspiera polska florecistka, olimpijka Sylwia Gruchała. Patronat nad akcją objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej.

Dzięki działalności przedstawicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché w Suchej Beskidzkiej już po raz trzeci udzielono wsparcia podopiecznym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej. Tym razem z pomocy Fundacji Muszkieterów skorzystało sześcioro dzieci z rodzin zastępczych, wytypowanych do akcji „Wakacje z muszkieterami”. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z Fundacją Muszkieterów dopełnili wszystkich formalności, skompletowali potrzebne dokumenty, aby sześcioro dzieci z rodzin zastępczych mogło skorzystać z tego typu wsparcia. W dniach od 6 lipca do 15 lipca 2016 roku trzy dziewczynki i trzech chłopców wyjechało na kolonię letnią do Jastrzębiej Góry. Dzięki tej akcji wspomniane dzieci miały okazję po raz pierwszy brać udział w tego typu wyjeździe, zobaczyć morze Bałtyckie, spędzić czas na plaży i nawiązać nowe znajomości. Dla dwojga dzieci z astmą  jest to także wyjazd połączony z kuracją zdrowotną.  Program pobytu na kolonii w Jastrzębiej Górze jest bardzo obszerny, podopieczni w trakcie pobytu będą zwiedzać Trójmiasto, odwiedzą Oceanarium, będą uczestniczyć w pieszych wędrówkach i imprezach kulturalnych i sportowych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej dziękuje Fundacji Muszkieterów za współpracę i okazaną pomoc dla dzieci z rodzin zastępczych i ich opiekunów.

 


 

© PCPR Sucha Beskidzka designed by flexus.pl